• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Zaif Kripto Para Borsası Satıldı

23 Kasım 2018 10:35

Kripto para borsaları arasında önemli bir yeri olan Zaif, geçtiğimiz aylarda büyük bir hack olayına karışmıştı. Bu süreçte büyük yara alan ve hacklenmesinin kripto para piyasasına büyük zararı olan Zaif artık satıldı.

 

Zaif borsasının sahibi Tech Bureau şirketi tarafından yapılan duyuruda borsa resmen Fisco Cryptocurrency Exchange (FCCE) şirketine devredildiği bildirildi. Gerçekleşen bu hacker saldırısında zarar gören yatırımcıların paralarını geri ödeyeceğini bildiren Zaif yöneticileri, artık bu iade süreci ile FCCE şirketinin ilgileneceğini bildirdi. Zaif hacklendikten sonra çalınan 60 milyon dolar değerindeki krpto parayı yatırımcılarına geri ödemeye başlamıştı. FCCE yetkililerinden konuya dair yapılan açıklamada bu sürecin kaldığı yerden kendileri tarafından devam ettirileceği bildirildi. Şu an için Zaif'te para çekme ve yatırma işlemleri askıya alınmış durumda. Bunun ne zaman açılacağı konusunda da FCCE yetkililerinden net bir bilgi gelmedi. Zaif borsasının eski sahibi Tech Bureau şirketi ise yayınladığı bildiride kripto para piyasasından tamamen çekileceğini açıkladı.

 

Japonya'da lisans alarak işlem yapan böylesine büyük bir kripto para borsasının hacklenmesi adeta şok etkisi yaratmıştı. Lisanslı bir borsada gerçekleşen bu olaydan sonra da yetkililer harekete geçti. Yaşanan bu olaydan sonra Japonya'da ki kripto para düzenleyicilerinden açıklama gecikmedi ve bundan sonra Zaif ve Coincheck gibi kripto para borsalarının daha yakından takip edileceği bildirildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER