• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

XRP Fiyatlarında Son Durum

18 Kasım 2018 03:52

Geçen hafta çok büyük düşüşlerin yaşandığı kripto para piyasasında Ripple'ın XRP'si yükselişini devam ettiriyor. Coinmarketcap verilerine bakıldığında geride bıraktığımız haftanın piyasaya verdiği kayıp 28 milyar civarında. Ancak XRP başta olmak üzere bazı kripto paralar bu durumdan en iyi şekilde yararlanmayı bildi. Ethereum'da değer kaybı yaşayan kripto paralar arasında yer alıyordu fakat XRP kendisine kıyasla daha az değer kaybı yaşayınca Coinmarketcap sıralamasında 2. sıraya oturdu. Ekim aylarında Ethereum'u zorlayan XRP ilk defa 2. sırada bu kadar uzun kalmayı başardı.

Haberimizi hazırladığımız zamanı baz aldığımızda yaklaşık 8.29'luk bir değer artışı ile 20 milyar piyasa hacmini geçen XRP, 21 milyar dolara doğru emin adımlarla ilerlemekte. Ethereum ile arasındaki farkı git gide açan XRP, görünüşe göre daha uzunca süre ikincilikte kalacak gibi görünüyor. Çünkü Ethereum fiyatları son bir hamle ile 0.85'lik bir değer daha kazandı ancak yinede XRP'yi yakalamayı başaramadı.

Geride kalan saatlerin mum grafiğine baktığımızda ise XRP daha önce aşamadığı direnci kırmış gibi görünüyor. Böylelikle 0.51 doların üzerine çıkmayı başardı. Ripple'nin XRP fiyatlarının neden yükseldiği sorusuna gelince karşımıza iki yanıt çıkıyor. Bir tanesi XRP'nin dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase'de sergileneceği iddialarının gündeme atılması. Bir diğeri ise yine dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance'nin XRP'yi aynı Bitcoin gibi temek kripto para birimi yapabileceği iddialarıdır. Çünkü bilindiği gibi XRP en çok ticari hacmi Binance borsası üzerinden gerçekleştiriyor. En çok işlem gördüğü temel para birimi ise BTC ile USDT konumunda.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
  • Kripto para yatırımlarımın çoğunu Ripple üzerine yapmıştım :)) Zamanı gelince tüm bankaların XRP kullanacağını düşünüyorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER