• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Samsung Kripto Para Ödemesi Kabul Edecek

20 Temmuz 2018 09:34

Kripto paraların önemi artık tartışılmaz bir noktaya gelmek üzere. Bu nedenle birçok dünya devi şirket bu sektörde yer alabilmek için yarış halinde. Bunun son örneği ise Samsung oldu. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan Samsung, kripto para ödemesi kabul edeceğini açıkladı. Şimdilik sadece  ülkede başlayacak uygulamanın yakın zamanda Samsung'un dünya genelindeki mağzalarında gerçekleşmesi beklenmekte.


Samsung Hangi Kripto Paraları Kabul Edecek?

Şimdilik üç Baltık ülkesinde pilot olarak yürütülecek proje ile Tallinn, Riga, Vilnius ve Kaunas'daki müşteriler Samsung akıllı telefonları, tabletleri, dizüstü bilgisayarları, TV setleri gibi birçok teknoloji ürününü kripto paraları ile satın alabilecekler. Bu konuda bir açıklama yapan Samsung; Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Dash, NEM ve Steem kripto paraları ile alışverişe olanak tanıyacak. Sadece Litvanya'nın başkenti Vilnius'da bile kripto para ödemesi kabul eden Samsung mağzalarından  tane bulunmakta. Samsung bu ödemeleri CopPay ödeme platformu aracılığı ile kabul edecek. Konuya ilişkin Samsung'un tek müjdesi bu değil. Şirket aynı zamanda çevrimiçi mağazalarda da kripto paralar ile ödeme alınacağını müjdeledi. Konuya dair CopPay tarafından şu açıklama geldi:

"Küçük büyük demeden dünyanın birçok sektöründe kripto paralar ile alışveriş için büyük bir eğilim görülüyor."


Samsung Madencilik Çipleri Üretecek

Kripto para sektörüne bomba gibi girmeyi planlayan Samsung, 2019 Ocak ayı ile beraber kripto para madenciliği için çiğler üretmeyede başlayacak. Samsung'un kazanç raporunda madencilik işine girerek yeni gelirler elde edilebilineceği yer aldı. Bu aslında Nisan ayından belliydi. Çünkü şirket Nisan ayında %58 oranında kar elde etmeyi başardı. Bunun en büyük neden olarak madencilik çiplerindeki talebin artması olarak görülüyor. Blockchain teknolojisi konusunda da yeni atılımlara hazırlanan Samsung, sektörün arkasındaki teknolojininde farkında. Bu nedenlede küresel tedarik zincirini yönetmekte Blockchain teknolojisinden yararlandı. Bloomberg, Nisan raporunda şirket lojistik faaliyetlerinde Blockchain'i kullanarak transfer ücretlerini önemli düzeyde azalttı. Samsung gibi bir dünya devinin daha kripto paralar ile ödeme kabul eden şirketler kervanına katılması elbette sektörde olumlu bir hava estirecektir

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER