• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Ripple Neden Düşüş Yaşıyor? Ripple Son Dönemde Neler Oluyor?

24 Mayıs 2018 02:17

Ripple fiyatlarının düşmesine yol açan temel durum sadece bir nedenle açıklanamıyor. Ripple neden düşüş yaşıyor? Ripple son dönemde neler oluyor? XRP ve USD paritesinin saatlik tablosu için belirlenmiş olan destek 0,72 seviyelerindedir.

Ripple Fiyatı Neden Düşüyor?

Kanalın altında kalan bir kırılma süreciyle karşılaşılması da kaçınılmaz bir hale geldi. Paritenin 0,70 Dolar ile desteğinin ve 100 saatlik basit hareketli fiyat değişimi ve ortalamasının altına yerleşmesi sağlandı. 0,63 olan Dolar seviyelerinin 0,75’e çekilmesi bekleniyor. Bu değerler anlık olduğu için döneme uygun yorumların yapılması ve diğer birimlerdeki durumun da kontrol edilmesi don derece önemlidir.

Dijital Paraların Değeri Artacak Mı?

Dijital para birimlerinde 2017 ile 2018 yıllarının hiç de istendiği gibi gitmediğini söylemek gerekiyor. Özellikle de 2017 yılının ortalarından itibaren beklenmedik bir çöküş görülmeye başlamıştı. Piyasalar yukarı yönde seyrederken bir duraklama dönemi beklenir ve ardından düşüşün gerçekleşmesi gerektiği düşünülürdü. Bu durum herkes tarafından, özellikle yatırımcılar için son derece mantıklıdır.

Birkaç gün boyunca düşmesi ve durması, ardından ani şekilde yüzlerce Dolar kaybettirerek düşmesi de dijital para birimlerinin değerlerini etkiledi. Uzun vadede fiyatlarının artış göstereceği yönünde tahminler bulunan dijital birimler arasında XRP de yerini alıyor. Kısa vadede ise şuan için ani bir artış veya düşüş beklenmiyor.

Ripple Teknik Göstergeleri Nasıl?

Ripple’a özel olarak belirlenmiş teknik göstergeler, yatırım planlarıyla ilgili karar vermek isteyenlerin net olarak bir karar vermesinin önüne geçiyor. Ripple neden düşüş yaşıyor? Ripple son dönemde neler oluyor? Türkiye’de de yoğun bir şekilde yatırım yapılan sanal para birimleri arasındaki XRP için uzun vadede artış beklenmiyordu. Kısa vadeli artışla birlikte bir anda yatırımcıya çok yüksek miktarlar kazandırma potansiyelinden söz ediliyordu.

Saatlik MACD için XRP / USD paritesi için MACD, düşüş bölgesine geri dönüyor. Saatlik RSI göreceli güç endeksi ise XRP / USD paritesi için an itibariyle aşırı satım seviyelerinde bulunuyor. Büyük destek seviyesi olarak tanımlanan seviyesi 0,65 Dolar civarındadır. Büyük direnç seviyesi ise 0,70 Dolar civarında bulunuyor. Yakın vadede alıcılar tarafından yapılacak planlarda tüm bu durumlara dikkat edilmesi gerekiyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER