• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Ripple Madenciliği Olmaması XRP İçin Büyük Avantaj

25 Kasım 2018 03:31

Ripple'ın piyasa stratejisti Cory Johnson kripto para piyasalarında son durumu özetleyen çeşitli açıklamalarda bulundu. Kripto paralar ve Bitcoin teknolojisinin dezavantajları hakkında konuşan Cory Johnson, sözlerine ilk olarak kendisinin yatırım tavsiyesi sunabilecek birisi olmadığını söyleyerek başladı ve bunu yapmayacağını söylerken sözlerine şöyle devam etti:

"Kripto para birimleri birbirlerinden farklıdır. Fakat bu her ne kadar iyi olsada Bitcoin başta olmak üzere bazı kripto paraların çeşitli teknoloji kısıtlamalarının olduğunu düşünüyorum. Bu teknolojik kısıtlamaların en önemlisi de ne kadar zamanda ne kadar işlem yapabildikleridir."


Kripto para madenciliği için her geçen gün daha fazla güç harcandığını ifade eden Cory Johnson, bu nedenle de kripto madencilğinini bir dezavantaj haline geldiğini bildirdi. Buna en iyi örnek olarak Bitcoin madenciliği yapılan yerlein başında Ççin'in geldiğini ve bu durumun sektörün bütün gücünün Çin'e verildiğini gösterdi. Bitcoin madenciliğinin %80 gibi büyük bir oranının Çin'de gerçekleştiğinide sözlerine ekleyen Cory Johnson, Ripple'ın ise bu konuda farklı bir yol izlediğini söyledi. Bitcoin teknolojisine nazaran Ripple'ın daha gelişmiş bir teknolojiye sahip olduğunu söyleyen Cory Johnson, sözlerine şunları ekledi:

"Ripple madenciliği yok. Ripple işlem hızı ise saniyede 1500 işlem kapasitesinde. Ripple'ın 100'den fazla müşterisi bulunuyor ve bunların birçoğu finans sektöründe yer alıyor. Bankalar, havale şirketleri vb gibi daha birçok örneği sıralayabiliriz."

 

Bunun XRP Hodlerları için iyi olduğunu ifade eden Cory Johnson, bu ndenle Ripple teknolojisi Bitcoin'e nazaran daha gelişmiş durumda dedi. XRP'nin Bitcoin 2.0 olarakta görüldüğünü sözlerine ekleyen Cory Johnson, XRP madenciliğinin olmaması ekolojik açıdan da çok önemli dedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER