• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Poloniex Nedir?

17 Temmuz 2018 03:55

Artan talep üzerine kripto para borsalarına her geçen gün yeni özellikleri ile beraber farklı seçenekler eklenmekte. Hepsinin amacı sektöre yenilik getirip bu alanda en iyi olmak. İşte Poloniex'de en iyilerden bir tanesidir. Sıradan kripto para borsalarına nazaran birçok alt coinede verdiği destek ile rakiplerinin arasından sıyrılmaktadır. Birçok kripto para borsasının karmaşasından kurtulup daha sade bir yapıya sahip olan Poloniex, bu nedenle son derece basit bir arayüze sahiptir. Bu anlamda ise tek olumsuz yani Türkçe dil desteğinin bulunmamasıdır.

 

Poloniex Nasıl Kullanılır?

Bitcoin başta olmak üzere alt coin al-sat işlemlerinide yapabilme imkanı sağlayan Poloniex ile yapabileceğiniz işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Para Yatırma

Deposits/withdrawals sekmesine tıkladıktan sonra sisteme hangi coin cinsinden para/varlık yüklemek istiyorsanız o adresi o adresi kopyalayıp, paranızı transfer edeceğiniz sitedeki bölüme yapıştırmalısınız.


Para Çekme

Bu işlemi withdrawals sekmesinden yapabilirsiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra kripto paranızın hangi adrese gitmesini istiyorsanız adres sekmesine o adresi kopyalamanız yeterli olacaktır. 

 

Satın Alma

Buy: Satın aalma işlemlerinizi onaylayacağınız sekmedir.

Price: Bu bölüme satın almak istediğiniz varlık için kaç para ödemek istediğinizi yazmalısınız.

Amount: Almak istediğiniz kripto paradan kaç adet almak istediğinizi yazmalısınız.

Total: Bu bölümde alım işleminize istinaden ne kadar harcama yapabileceğinizi görebilirsiniz.


Satış İşlemi

Sell: Satış işleminizi onaylayacağınız sekmedir.

Price: Alım işleminde olduğu gibi satmak istediğiniz varlığı ne kadar satmak istediğinizi yazacağınız bölümdür.

Amount: Satacağınız kripto para adedini yazacağınız bölümdür.

Total: Bu bölümde yapılacak olan harcamanın toplamını görebilirsiniz.


Alış/Satış Emri Verme

Her kripto para borsasında olan özelliklerden bir tanesidir. Bu emri verdikten sonra borsa ekranının başında olmanıza gerek yoktur. Bu aslında yatırımınızın el freni şeklinde algılanabilir. Belli bir miktardan aldığınız kripto paranız şu değere indiği zaman satış işlemini gerçekleştir anlamına gelen emirlerinizi ya da tam tersine alış emirlerinizi verebileceğiniz bölümdür. Grafiksel analizleri ile de yatırımcılarına destek veren Poloniex, son zamanların gözde kripto para borsalarından bir tanesidir.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER