• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Kripto Para ile Maaş Ödenecek

23 Kasım 2018 09:30

Kripto dünyasında her geçen gün karşımıza yeni bir kripto haber çıkıyor. Hayatımızın her alanı ve her sektörüne giren kripto paralar artık yavaş yavaş maaş ödemelerinde de kullanılmak üzere, global şirketlerin planlarına dahil oluyorlar.

 

Bunlardan bir tanesi Japon deniz taşımacılığı devi Nippon Yusen Kaisha (NYK) şirketi. Bu şirket deniz çalışanlarının maaşlarını kripto para ile ödeyebilmek için yeni kripto para çıkarmaya hazırlanıyor. Bloomberg'den edinilen ilk bilgilere göre firma maaş ödemeleri için dolar endeksli bir stabil koin çıkarmayı düşünüyor. 2019 yılının ilk çeyreğinden önce stabil koini çıkarmayı planlayan şirket, konuya ilişkin henüz bir detay vermedi. 

 

Bu durum firma çalışanları içinde oldukça sevindirici bir haber oldu. Çünkü Nippon Yusen Kaisha (NYK) şirketinin tanesi 50-60 bin dolar değerinde yaklaşık 800 gemisi bulunuyor ve bu gemilerde binlerce işçi çalışmakta. Tabi bu gemiler dünyanın her yerine uğradığından işçiler maaşlarını farklı bir ülkede almaktan hoşlanmıyorlar. Çünkü farklı bir ülkeden kendi ülkelerine para transferi yaparken çok büyük transfer komisyonu ödüyorlar. Bu nedenle şirket yetkilileride stabil koin üretmenin faydalarına uzun uzun değiniyor. Kripto para transferi işlemlerinin normal banka işlemlerine nazaran son derece hızlı ve ucuz olduğunu söyleyen yetkililer bunun kendileri için büyük bir adım olacağını kaydettiler.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER