• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Kripto Para Fiyatları Çakılmış Durumda

25 Kasım 2018 12:38

Kripto para haberleri verirken çok daha olumlu şeyler söylemek isterdik fakat özellikle lider kripto para Bitcoin fiyatları, senelerdir görmediği çapta düşüş yaşamakta. 6500 dolar seviyelerinden haftalar önce düşmeye başlayan Bitcoin değeri şu an itibari ile büyük bir direnç noktası olarak gösterilen 4000 doalrın altına inmiş durumda. Haberimizi hazırladığımız sıralarda 3760 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin fiyatı, geride bıraktığımız son 3 senenin en büyük düşüşünü yaşadı.

 

Uzmanlar ve kripto para analistleri "Bitcoin neden düşüyor" ya da "Bitcoin ne zaman yükselir" gibi soruların yanıtlarını ararken kimileri olumlu yorumlar ile piyasalardaki son durumu yumuşatmaya çalışırken kimileri ise sert yorumları ile kripto paraların sonunun geldiğini ifade ediyor. Aslında ilk baktığımızda kripto piyasalarının yaşadığı bu düşüşün ardından Bitcoin Cash hard fork'ndan başka bir neden görünmüyor. Tabi düşüşlerin ardından gelen ve ardı arkası kesilmeyen panik satışlarıda ayrı bir olay.

 

Kripto para fiyatlarındaki son durum sadece Bitcoin fiyatlarının düşmesi ile sınırlı değil. Lider kripto paranın ardından Ripple'nin XRP'si 0.34 dolar seviyelerinden işlem görürken coinmarketcap verilerine göre 3. sırada olan Ethereum ise 106 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu da Ethereum fiyatlarının %14'lük bir düşüş yaşadığı anlamına gelmekte. Gerçekleştirilen hard fork sonrası ise Bitcoin Cash fiyatları haberimizi hazırladığımız sıralarda 169 dolar seviyelerinde bulunuyor. ve bu da onun %17 oranlarında düşüş yaşadığı anlamına geliyor.


Kripto para borsalarında güvenli bir liman olarak düşünülen ve dolara endeskli stabil koin olan Tether bile şu sıralar 0.97 seviyelerinden işlem görüyor ki bu da %0.42'lik bir düşüş demek. Aslında birçok yatırımcı kripto para piyasalarında yaşanan bu düşüşten sonra Tether'a sığınıyordu. Fakat piyasalarda yaşanan bu düşüşten onun bile etkilenmiş olması oldukça vahim bir durum olarak görünüyor. Diğer bir stabil koin olan TrueUSD ise haberimizi hazırladığımız sıralarda 1.01 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Görünüşe göre Tether'dan kopan yatırımcılar TrueUSD'ye geliyor gibi. Şimdi ise yatırımcıların aklında tek bir soru var "Bitcoin ne kadar düşer."  Çünkü buradaki ne kadar kelimesi oldukça önemli. Bazı uzman ve analistlere göre Bitcoin fiyatları 3000 doların altına inmeden kendi taban fiyatını bulamayacağı yönünde. Fakat görünüşe göre Bitcoin fiyatları çok kısa zamanda 3000 doların altına rahatlıkla inebilir. Uzmanların bir diğer yorumu ise Bitcoin taban fiyatları görmeden fiyatlarının yükselmeyeceği yönünde. Yani sizde kendinize "Bitcoin ne zaman yükselir" gibi sorular soruyorsanız önce Bitcoin fiyatlarının taban fiyatlarını bulmasını beklemelisiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER