• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Koineks Nedir?

18 Temmuz 2018 04:53

Koineks, Türkiye merkezli en büyük kripto para borsalarından bir tanesidir. Türk menşeeli oluşu kullanımını son derece basite indirgemiştir. Bitcoin,Litecoin,Ethereum,Dogecoin,Dash,Ripple gibi 6 büyük kripto para yatırımcılarına hizmet veren Koineks borsası ülkemizdeki hızlı yükselişini sürdürmektedir. Borsaya dahil olup yatırımlarınızı gerçekleştirebilmek için ücretsiz hesap oluşturup cüzdanınıza TL yüklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında kripto para alımlarınıza başlayabilirsiniz.

Alış satış işlemleri kullanıcıların ellerindeki kripto paralara biçtiği değerler üzerinden gerçekleşmektedir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra eğer elinizde var ise Bitcoin,Litecoin,Ethereum,Dogecoin,Dash,Ripple gibi varlıklarınızı  cüzdanınıza yükleyerek alış-satış işlemlerine başlayabilirsiniz. Bireysel hesapların yanında kurumsal işlemlerede olanak tanıyan Koineks, bunun için bazı evrakları sizden talep etmektedir.

 

Koineks Kurumsal Hesap İçin Gerekli Evraklar

*İmza sirküsünde beyan edilmiş olan şirket yetkilisinin kimliğinin ön ve arka sureti
*Vergi levhası
*Ticaret sicil gazetesi
*İmza sirküsü 
*Şirket kaşesi ile birlikte imzalanan matbu formu


Türk lirası tabanlı kripto para alımına izin veren Koineks borsası güvenlik önlemlerinide en ileri seviyede tutmaktadır. Bu konuda uluslararası standartları takip eden Koineks, yatırımcılarının hesaplarını güvence altına almaktadır. Bu güvenlik önlemleri aynı zamanda kara para aklama işlemleri içinde kullanılmaktadır.


Koineks Kara Para Aklamayı Önleme Politikası (AML Politikası)

Koineks borsası ülkemizde gerçekleşmesi muhtemel olan kara para aklamaya yönelik işlemlerede dur demek için belli kurallar çerçevesinde politika yürütmektedir. AML Politikası olarak anılan bu hizmet kapsamında kişi ya da kişiler veya kuruluşlar her ne sebepten olursa olsun kara para aklama, terör faaliyetleri v.b gibi yasa dışı faaliyetlere destek vermek amacı ile yapılan tüm transfer işlemlerini takip ederek ilgili makamlara bildirme hakkını saklı tutuyor. Kısacası yasadışı faaliyetlere yönelik ödemeler kontrol altında tutularak gerekli adli makamlara bilgi veriliyor. 

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER