• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Kinit Nedir?

19 Temmuz 2018 10:48

Geçtiğimiz sene hedeflendiği gibi başarılı bir ICO süreci geçiren Kanada menşeeli mesajlaşma uygulaması Kik'in bilinen ilk ürünü olarak Kinit piyasaya sürüldü. Peki nedir bu Kinit?

Kinit kullanıcılarına anketler, kısa testler ve interaktif videolar sayesinde çeşitli ödüller kazandıran bir kripto para cüzdanıdır. Kin isminde tokeni olan bu cüzdanın tokeni farklı perakendecilerden hediye kartları ve diğer Kinit kullanıcıları arasında token transferleri için kullanılmakta. Kik tarafından piyasaya sürülen Kinit cüzdanı hakkında açıklama yapan Kik'in İletişim Başkan Yardımcısı Rod McLeod açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

"Kinit uygulaması sayesinde Kin'i daha fazla tüketici ile buluşturmayı hedeflemekteyiz. Kripto paraların insanlar ile daha eğlenceli ve dahailgi çekici bir yol ile buluşmasını sağlıyoruz."


Kin Tokeni Özellikleri

2017 senesinde ICO'su gerçekleştirilen Kin tokeni için 117 farklı ülkeden 10 bin destekçiden yaklaşık olarak 100 milyon dolarlık bir yatırım toplandı. Kik ise Kin tokeninin geliştirmek için 3 milyon dolarlık bir harcama gerçekleştirdi. Son derece yüksek hızlarda işlem hızına sahip olan Kin tokeni Stellar ağını kullanmakta. Aynı Ethereum Blockchain'i alt yapısını kulanan ERC20 tokenidir. Kik'in en büyük planlarından birisi ise oyun topluluklarına token sağlamak. Bunu video oyun şirketi olan Unity Technologies ortaklığı ile gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu iki firmanın ortaklığı ile coin entegrasyonu sağlayacakları yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarıda gelen haberler arasında.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER