• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Google Bitcoin Aramaları Rekor Kırdı

24 Kasım 2018 10:05

Google aramalarında Bitcoin kelimesi üzerinde büyük bir arama artışı oldu. Aslında piyasanın düşüş yaşamasından sonra fazla bir artış olmayacağı beklense de  geride bıraktığımız Nisan ayından bu yana Bitcoin aramalarında büyük bir artış gözlemlendi. Google Trends verilerine göre BTC/USD paritesinin yaşadığı düşüşten sonra bazı Bitcoin kelimeleri arama sonuçlarında uçmuş durumda.

Bitcoin aramalarındaki artışın en büyük nedeni ise kripto para piyasalarındaki son durumdan kaynaklı. Çünkü piyasalarda son durum kırmızıya boyanmış durumda. Tabi bu da Google aramalarında "Bitcoin öldü mü?" ya da "bitcoin değeri" gibi arama terimlerinde büyük artış gözlemlendi. Aslında "Bitcoin öldü" ifadeleri ilk olarak 2017 senesinde gerçekleşen boğa piuasasının bitmesiyle de başlamıştı. Tabi burada birde büyük medya şirketlerinin etkisi gözden kaçırılmamalı. Çünkü bu medya unsurları Bitcoin fiyatlarını tüm düşüşlerini paylaştığı ve Bitcoin alma işlemlerinin çok riskli olacağını haber yaptığı için bu aramaların artması oldukça normal.  

 

Haberimizi hazırladığımız sıralarda 4.344 dolardan işlem gören Bitcoin fiyatları daha ne kadar düşer bilinmez ama tek değer kaybeden kendisi değil. Bitcoin'in yanı sıra en çok değer kaybeden kripto paralar arasında Ethereum'da bulunuyor. 120 doların bile altına düşen Ethereum fiyatı, haberimizi hazırladığımız sıralarda 124 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Bu da Ethereum fiyat grafiğinin henüz dalgalı konumda olduğunu gösterir.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER