• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

G20 Zirvesi Kripto Para Haberleri Gelmeye Başladı

02 Aralık 2018 05:08

Dünyanın ve özellikle kripto para sektörünün gözü kulağı Buenos Aires'te sürdürülen G20 zirvesinde. Sektör buradan gelecek olumlu ya da olumsuz haberleri merakla beklerken G20 kripto para haberleri gelmeye başladı. Yaşanan son gelişmeler doğrultusunda zirvede kripto para vergilendirmesi konusunda ortak bir beyanname imzalandı. Finance Magnates'dan alınan haberlere göre zirveye katılan devletler kripto para vergileri konusunda ortak çalışma içerisinde olacakları karara imza attılar. Peki bu kripto para vergileri nasıl olacak?


G20 Zirvesi Kripto Para Vergileri Nasıl Olacak?

Zirveye katılım gösteren devletlerin imzaladığı kripto para vergilerine istinaden beyannamede, uluslararası kripto para transferi işlemlerinden de vergi alınacak. Çünkü normal şartlarda bir hükümetin sınırları içinde yer alan fiziksel bir varlığı olmayan yabancı bir şirketten bu uluslararası transferleri için vergi almıyor. Fakat Japın medya merkezlerinden birisi olan jiji.com'dan alınan bilgilere göre uluslararası trasnferlerde vergi ödememek için tercih edilen bu yöntem hükümetleri rahatsız ediyordu. Bu nedenle G20 zirvesinde sınır ötesi kripto para transferlerinde vergi alınması ilk sıraya oturdu ve bu işlemlerin 2020 yılına kadar hazır hale getirilmesi planlandı.

 

Özellikle Fransa ve Japonya'nın bu konuda uzunca bir süredir çalışma içerisinde olduğunu biliyoruz. Şimdi ise G20 zirvesinden çıkan bu karar kendileri için oldukça sevindirici olacak. Geride bıraktığımız Ekim ayında ise G20'nin danışma kurulu kripto para birimlerinin dünya ekonomisi için büyük bir tehtid olduğunu söylemesi halen kulaklarda çınlıyor gibi. Şimdi ise alınan bu vergi kararı tüm dünya ülkelerinin kripto paraların varlığını kabul etmesi şeklinde yorumlanıyor.
 

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER