• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Ethereum 2.0 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

07 Kasım 2018 12:31

Kripto para piyasalarındaki son duruma bakıldığında işlem hacmi bakımından yükselişe geçen Ethereum, kaybettiği tahtını Ripple'dan geri almayı başardı. Coinmarketcap verilerilerine göre dün uzun zamandır 2. sırada yer alan Ethereum'u 3. sırada görmüştük. 2. sıraya yerleşen Ripple'ın bu zaferi fazla sürmedi. Çünkü %5'lik bir fiyat artışı gösteren Ethereum fiyatları ile Ethereum Coinmarketcap'daki 2. sıradaki yerine geri döndü. Bu olay karşısında oldukça iyimser olan yatırımcılar ve Ethereum topluluğu şimdide yeni güncellemesi olan Ethereum 2.0'ı bekliyorlar.


Ethereum fiyatlarındaki yükseliş ile birlikte birçok oterite ve analisttende yorumlar birbiri ardına gelmeye başladı. Microsoft'un Politika Ekonomisi ve Sosyal Teknoloji bölümünden Glen Weyl'de bu konuda açıklama yapan kişilerin başında geldi. Glen Weyl yaptığı yorumda Vitalik Buterin'e soru yönelti ve şunun cevabını istedi:

"Ethereum'un kullanım alanları hadikaplar ile dolu. Vitalik Buterin'in bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum."

 

Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin ise yeni güncelleme ile Ethereum'un teknik anlamda daha ileriye gidebileceğini düşünüyor. Daha hızlı ve ölçeklenebilir bir Ethereum ağının özelliklerine değinen Buterin şu ifadeleri kullandı:

"Uzun zamandır üzerimde çalıştığımız ve tartıştığımız fikirleri hayata geçirmek üzereyiz. Bunun için sürekliliği olan bir araştırma içerisindeyiz.Artık tüm bu çabalarımızın karşılığını alma vaktinin geldiğini düşünüyoruz."

 

Ethereum fiyatlarındaki yükseliş ne kadar sürer bu bilinmez ama haberimizi hazırladığımız sıralarda 220 doların üzerinde seyrettiğini söyleyebiliriz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER