• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Eski Google CEO'su Eric Schmidt, Ethereum İçin Ne Dedi?

08 Kasım 2018 10:01

San Francisco'da bir etkinliğe katılan eski Google CEO'su Eric Schmidt, özellikle Ethereum'a dair önemli açıklamalarda bulundu. Dana önce Blockchain ve Bitcoin hakkında yaptığı yorumlar ile ön plana çıkan ünkü yatırımcı şimdide Ethereum konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı. Ethereum'un büyük bir potansiyeli olduğunu söyleyen Eric Schmidt Blockchain teknoojisinin durumunuda özetledi ve şu ifadeleri kullanı:

"Blockchain'in halka açık versiyonunun gereğinden fazla abartıldığını düşünüyorum. İşin teknik kısmı daha önemli. Fakat gereken değeri görmüyor. Blockchain kripto paralar için muazzam bir platformdur. Ayrıca bankacılık sistemlerindeki güven sorununu ortadan kaldırabileceğine inanıyorum."

 

Ethereum konusunda mükemmel gelişmeler bekleyen Eric Schmidt, bu gelişmeler sonucunda iş dünyası ve toplumun büyük bir değişime uğrayacağını söyledi ve açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Bana kalırsa Blockchain tabanlı uygulamalar arasında Ethereum potansiyeli en önemli örneklerden bir tanesidir. Eğer ki Ethereum bu potansiyeli kürsel anlamda kullanabilirse bu büyük bir buluş niteliğinde olacaktır."

 

Google ailesinin Ethereum konusuna ne kadar düşkün olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Google CEO'su Pichai, oğlunun Ethereum madenciliği yaptığı haberini duyurmuştuk. Hatta yine Google üst yöneticilerinden olan Sergey Brin'de Ethereum madenciliği yaptığını bildirmişti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER