• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

En Büyük Litecoin Transferi Gerçekleşti

10 Kasım 2018 07:35

Geçtiğimiz günlerde Litecoin ağında tam 1.15 milyon Litecoin transferi gerçekleştirildi. Dolar karşılığı 61 milyon olan bu büyük transferin rakamsal büyüklüğü gözlerden kaçmazken transfer ücreti olarakta sadece 0,00922 LTC yani 0,5 dolar harcanması gerçekten ilgi çekici oldu. Bu transfer sonucunda ise LTC'nin gönderildiği adres içerisinde en çok LTC bulunduran adres olma ünvanını yakaladı.


Gerçekleşen transferin bu kadar az bir maliyete gerçekleşmesinin ardındaki asıl neden olarak SegWit gösteriliyor. Hem hızlı hemde daha ucuz kripto para transferi imkanı sağlayan bu teknoloji ağların ölçeklenebilirliğine çok büyük katkı sağlıyor. Gerçekleşen Litecoin transferi sonrasında hesabın kime ait olduğu konusunda bir bilgi paylaşılmazken Litecoin.com isimli Twitter hesabından şu paylaşım yapıldı:

"1 milyondan fazla ve sadece 50 centlik bu gönderim ile 61 milyon dolarlık transfer gerçekleşti."

 

Bu büyük Litecoin transferinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesinin ardında yine SegWit teknolojisi yatıyor. Konuya ilişkin Twitter hesaplarından övgüler yağdırıldığınıda eklemek lazım. Ayrıca LN ve SegWit kullanılarak gerçekleştirilen Bitcoin transferlerininde aynı şekilde ucuz olduğunu söylemek gerekir. Yapılan en büyük Litecoin transferinde işlem ücretinin daha ucuz olması gerekirdi. Ancak bu denli büyük rakamsal işlemler 6 değişik doğrulama işleminden geçtiği için transfer ücretinde artış gözlemlenebiliyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER