• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

En Az Elektrik Harcayan Kripto Para Ripple

04 Kasım 2018 11:29

Dünyanın son zamanlarda en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de elektrik tüketimi. Bütün sektörlerdeki işletmelede doğaya minimum seviyede zarar vermek için daha çevreci çözümler aramakta. Bildiğiniz gibi kripto para sektöründe hatta özellikle kripto para madenciliğinde fazlası ile elektrik tüketimi yapılmakta. Ripple'ın piyasa stratejisti Cory Johnson'da özellikle bu son günlerde bu sorun hakkında çeşitli açıklamalar yapmakta. Cory Johnson resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada XRP'yi Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırdı ve enerji tüketimlerini açıkladı.

Cory Johnson'ın tweetinde XRP'nin 0.001 TWh harcarken, Ethereum ve Bitcoin'in sırasıyla 19.62 TWh ve 68.81 TWh harcamakta. Bunların çok büyük rakamlar olduğunu iddia eden Cory başka bir iddiada daha bulundu ve eğer veriler gerçeği yansıtıyor ise Bitcoin'in harcadığı elektrik enerjisi ile Çek Cumhuriyetinin kullandığı enerji aynı dedi.


Kripto para sektörü ilerlemeye devam ettikçe onlar hakkındada her geçen gün fazlaca araştırma yapılmakta. Örneğin kripto para madenciliği her zaman bu konuda araştırma konusu olmuştur. Resilient Energy and Power Systems araştırmacılarından Kelly-Pitou yaptığı açıklamada bunun çok normal bir süreç olduğunu ifade etti. Çünkü her yeni teknolojinin bu denli büyük enerji sarfiyatı yapabileceğini bildirdi. Bu konuda Litecoin'in kurucusu Charlie Lee'de bir açıklamada bulunmuştu ve Litecoin'in Bitcoin'e kıyasla daha az elektrik enerjisi tükettiğini söylemişti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER