• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

E Dinar Coin Nedir?

04 Kasım 2018 03:01

E Dinar bir diğer adı ile dinar para nedir gibi soruların sıkça sorulduğu bu son zamanlarda büyük bir başarı yakaladığını söyleyebiliriz. Çünkü bu proje 10 milyon dolarlık yatırım toplamayı başarmış ve 180 binden fazla kullanıcıyı toplamış durumda. Dinar para  Proof Of Stake teknolojisini kullanmaktadır. Bu sayede yatırımcılar cüzdanlarında sakladıkları E Dinar para sayesinde bir miktar kar payı kazanmaktadır.

 

E Dinar Coin Kar Payı Nasıl Hesaplanılır?


Bu işlem, işlem performansı ve işlemin 10 kere teyit edilmesinden sonra yapılmaktadır. İşlemi onaylayan bilgisayarlar belirli oranlarda kar elde etmeye hak kazanırlar. Yatırımcının cüzdanındaki dinar paranın yaşı ve miktarına göre vade gününden önceki oranları ile çarpılarak bulunmaktadır. Açık kaynak kodlu ve Proof Of Stake teknolojisini kullanan E Dinar coin kullanıcılarına cüzdanlarında tuttukları koin miktarının %0.65 oranında kar vermektedir.

E Dinar Coin kısa adı EDR olarak anılmakta ve bu isimle piyasalarda işlem görmektedir. 5 saniye gibi kısa bir blok oluşturma süresine sahip olan EDR, Bitcoin ile güvenlik anlamında kıyaslandığında daha başarılıdır diyebiliriz. E Dinar Coin ne kadar üretilecek der dediğinizi duyar gibiyiz. E Dinar para en fazla 1 katirilyon adet üretilecektir. Bu kadar fazla üretilmesindeki asıl amaç dünya üzerindeki tüm insanlara itibari paralara bağlı kalmadan erişim imkanı sağlamaktır. Merkeziyetsiz yapıya sahip olan dinar para karşılıklı anlaşmalar ile kullanıcıların işlemlerin tamamına erişmesine izin verilmektedir. Tüm koinlerin basımı 33 seneyi bulacak olan E Dinar Coin projesinin en iddialı açıklamlarından birisi ne ulusal ne de uluslararası denetimlere tabbi olmayacağıdır. Yani bu bankalardan ve finans kurumlarından bağımsız olacağı anlamına gelmektedir. Enerji tüketimine büyük önem veridğini açıklayan E Dinar projesi yetkilileri elde ettikleri gelirin belli bir kısmının şehirlerdeki kentsel projelerle iklim ve kirlilik seviyelerinin azaltılması için kullanılacağını bildirmektedir.

 

E Dinar Coin Nasıl Alınıp Satılır?

 

Yetkililer tarafından E Dinar Coin alma işlemni yapabileceğiniz en iyi kripto borsa olarak yobit gösterilmektedir. Tüm exchange işlemlerinizi yapabileceğiniz bu borsada E Dinnar para alabilmeniz için yine bu borsada farklı bir kripto paranızın olması gereklidir. Ya da bu hesaba kredi kartı vs gibi yollar ilepara transferi yapmanız gerekmekteir.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER