• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Çoklu Kripto Para ETP'si Fazla İlgi Görmedi

27 Kasım 2018 09:19

Kriptp para piyasalarında yaşananlar malum. Uzun zamandır düşüşte olan piyasalar özellikle lider kripto para Bitcoin'in düşüşleri ile iyice sarsılmış durumda. Haberimizi yayına hazırladığımız sıralarda 3773 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoini hemen ardından yaşadığı en az düşüşle coinmarketcap listesinde 2. sıraya yükselen Ripple'ın XRP'si yer alıyor. 0.35 dolar seviyelerinden işlem gören XRP'yi 107 dolar olan Ethereum takip ediyor.

 

Piyasalarda son durum bu şekildeyken tüm gözler Amun AG tarafından desteklenen Bitcoin, Ripple, Ethereum, XRP ve Litecoin endeksli dünyanın ilk çoklu kripto para ETP'sine çevrilmiş durumdaydı. Aslında piyasalar Bitcoin ETF'si ve yeni kurumsal yatırımcıların girmesi ile canlanacak iken HODL5  isimli ETP o kadar büyük bir beklenti oluşturdu ki sektördeki birçok kişi olumlu kripto para haberleri duyabileceklerini sandılar. Fakat yaşananlar pek sandıkları gibi olmadı.

 

ETP piyasaya çıktığı ilk gün bile beklentileri karşılayamadı ve 400 bin dolarlık hacim beklentisinin gerisinde kaldı. Bu konuda çeşitli analist ve oteriteler yorumlarda bulunurken kimileri bu ETP'nin fon olarak görülmediğini aktarırken kimileri ise ETF olmayışından kaynaklandığını söyledi. Bazı analistlere göre ise HODL5 henüz başarıyı yakalayabilmiş olmasada ilerleyen zaanlarda birçok kripto para yatırımcısının güvenli limanı haline gelebilecek. Bunun sebebi ise Bitcoin, Ripple, Ethereum, XRP ve Litecoin endeksli oluşu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER