• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Coinmarketcap Nedir?

17 Temmuz 2018 06:43

Kripto sektöründe yatırımcıların mutlaka ziyaret ettikleri sitelerden bir taneside Coinmarketcap.com'dur. Sürekli güncellenen yapısı ile tüm kripto para ve alt coinlerin anlık değerlerini Coinmarketcap üzerinden görebilirsiniz. Kripto paraların sıralamaları ise o kripto paranın piyasa hacmine göre değerlendirilir. Tabi bu konuda lider olan Bitcoin ilk sırada yer almaktadır. Şimdi sizlere siteyi tanıtmaya çalışalım.

 

Sitenin üst tarafından yer alan sekmelere baktığımızda;

Cryptocurrencies: Sitenin veri tabanında kayıtlı olan coin sayısını gösteren bölümdür.

Markets: Binance, Bittrex v.b gibi sitenin veri tabanında kayıtlı olan kripto para borsalarını vermektedir.

Market Cap: İncelediğiniz kripto paranın tüm dünyadaki yatırımcılar tarafından ne kadarlık alındığını dolar olarak gösteren bölümdür. 

24h Vol: Geride kalan son 24 saat içerisinde gerçekleşen işlemlerin dolar karşılığı verilmektedir.

BTC Dominance: Adından da anlaşılacağı gibi Bitcoin'in diğer coinlere karşı dominasyonunu veren, yani Bitcoin'in diğer coinlere karşı madd etkisini görebileceğiniz bölümdür.

 

Şimdi ise hep birlikte kripto paralara ilişkin sunulan verileri nasıl inceleyebileceğimizi görelim

 

Market Cap: Genelde varsayılan olarak ayarlıdır fakat tıklandığında tüm coinlerin piyasa hacimlerine göre sıralanmasını sağlar.

Price: Bu sekmeden coinlerin birim fiyatlarına göre sıralanmasını sağlayabilirsiniz.

Volume (24h): Bu bölüm yatırımcılar için oldukça yararlıdır. Bu sekmeden coinlerin geride kalan son 24 saat içerisinde işlem gördükleri değerleri sıralı olarak görebilirsiniz.

Circulating Supply: Bu sekmeden coinleri toplam sayılarına göre sıralayabilirsiniz.

Change (24h): Bölümünden son 24 saat içerisinde en fazla değer kazanan ya da tam tersi olarak değer kaybeden coinleri inceleme fırsatı bulabilirsiniz

Price Graph (7d): Sekmesinden incelemek istediğiniz coinlerin son 7 günlük grafiklerini inceleyebilirsiniz.

 

 

Yukarıda yer alan tablodaki araçları inceleyelim


Market Cap: Bu bölümden coinlerin market değerlerini görebilmeniz için ayrı ayrı listelemenize imkan verilir.

Trade Volume> 24 Hour Volume Rankings (Currency): Bu bölümden geride bırakılan son 24 saat içerisinde coinlerin hangi borsalarda ve en çok hangisinin işlem gördüğünü takip edebilirsiniz.

Trade Volume > Monthly Volume Rankings (Currency): Aylık bazda en çok hangi coinlerin işlem gördüklerini inceleyebilirsiniz.

Trending > Gainers and Losers: Bu bölümde yatırımcıların vazgeçilmezlerindendir. Buradan son 1 saat, 1 gün ya da 1 haftalık olarak en çok kazandıran coinleri inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Trending > Recently Added: Eğer yeni coin arayışı içerisindeyseniz mutlaka göz atmanız gereken bölümdür. Burada siteye son eklenen coinleri görüp inceleyebilirsiniz.

Coinmarketcap hiç kuşkusuz kendi alanında dünyanın en iyisidir. Hatta kripto para endüstrisine yönelik birçok haber siteside kripto paraların anlık değerlerini Coinmarketcap üzerinden kullanıcılarına sunmaktadır.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER