• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Charlie Lee, Bitcoin ile Nasıl Tanıştığını Anlattı

03 Kasım 2018 12:17

Dünyanın en iyi kripto paralar listesinde uzun zamandan beri Litecoin bulunmakta. Herhangi bir yükseliş gösteremesede bu zorlu listede ilk 10 içinde yer almak bile çok büyük bir başarı. Litecoin kurucusu Charlie Lee bu başarının ardında Bitcoin'i ilk tanıdığı günün yattığına inanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Lee, öncelikle Bitcoin'in whitepaper'ının 10. yıl dönümünden bahsetti ve şunları söyledi:

"Bu kadar zamanın bu denli hızlı geçtiğine inanamıyorum. Bitcoin'i ilk olarak 2011 senesinde tanıdım ve kendisi hakkında fikir sahibi oldum. Geriye dönüp baktığımda ise 10 yıl geçmiş. Bu gerçekten şaşırtıcı."

 

Charlie Lee'nin Bitcoin ile ilk tanışması Silk Road aracılığı ile olmuş. Silk Road o zamanlar sadece Bitcoin ile ödeme kabul ediyordu ve bu lider kripto paranın tanınmasında büyük rol oynamıştı. Buradaki bir makale ile Bitcoin'i tanıyan Lee, bu yenilikçi kripto para biriminin sansüre dayanıklı olması ve itibari paralara göre daha işlevsel oluşu ile olaydan etkilendiğini söylerken bu kadar zamanın nasıl çabuk geçtiğini şu sözler ile açıkladı:

"Ben kendimi bu alana o denli fazla kaptırmışım ki, zamanın nasıl geçtiğini halen anlamak mümkün değil."

 

Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paraların asıl amacının günlük yaşantımızda sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi olduğunun altını çizen Lee son olarak şunları söyledi:

"Benim düşünceme göre ilerleyen zamanlarda Bitcoin itibari paraların yerini alacaktır. Günümüze dönecek olursak şuanda sadece spekülatif varlık statüsündeler. Bu 10 sene her ne kadar hızlı geçmiş olsada, itibari para olma konusunda fazlaca bir adım attığımızı düşünemiyorum."

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER