• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Bitcoin Neden Düşüyor Craig Wright Açıkladı

25 Kasım 2018 02:22

Her zaman kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, şimdide Bitcoin neden düşüyor sorularının yanıtının kendisinde gizli olduğunu söyledi ve Bitcoin fiyatlarını kendisinin düşürdüğünü iddia etti. 

Aslında Craig Wright, Bitcoin düşüşü hakkındaki sorulara ilk olarak Bitmain'ın sebep olduğunu söylüyor. Bitmain'in elindeki madencilik gücününün hepsini Bitcoin ABC eklentisine yönlendirmesinin bu duruma neden olduğunu bildirdi. Sonrasında Bitcoin düşüşünün en büyük sebebi olarak kendisini işaret eden Craig Wright, Bitcoin SV ağına yönlendirdikleri hash rate'i karşılamak adına fazlaca elektrik sarfiyatı yaptıklarını ve bunun için yüklü bir satış yapmak zorunda olduğunu bildirdi. Piyasalarda son durumu bu şekilde özetleyen Craig Wright, ayrıca piyasaının kendisinide suçlamaktan geri kalmadı ve Bitcoin güncel fiyatlarının gerektiği kadar değere sahip olmadığınıda sözlerine ekledi ve açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Bitcoin fiyatlarının daha fazla düşmesini istemiyoruz. Fakat elimize fazla para geçerse 3 katı daha fazla BTC alabilir ve onlara karşı daha fazla hash gücü kullanabiliriz. BTC fiyatlarını kesinlikle düşürmek istemiyoruz. Ancak piyasalarda son durum sadece yaşananların sonucu olarak nitelendirilmeli. Hedef değil!"

 

En büyük rakibi ve Bitmain CEO'su Jihan Wu hakkında da görüş belirtmekten geri kalmayan Craig Wright, Bitcoin protokolünü değiştirip daha fazla koin elde etmek isteyen Jihan Wu'yu suçladı. Fakat SEC tarafından bunun hemen önü kesildi diyen Wright, beklediği olayların 2 sene içerisinde olabileceğini söyledi. Craig Wright'ın açıklamalarında olayın büyük bir sorumluluğunu üstlendiğini görüyoruz. Zaten sektörde bulunan birçok uzman ve analistte piyasalarda ki son yaşananlara ilişkin Craig Wright ve ekibini sorumlu tutuyor. 

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER