• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Bitcoin Hesap Açma İşlemi Nedir?

04 Kasım 2018 02:33

İlk olarak şu yanlış algıyı ortadan kaldıralım. Bitcoin hesabı açma, Ethereum hesabı açma ya da kısaca kripto para hesabı açma gibi bir işlem bulunmamaktadır. Her ne kadar henüz tüm dünyada adı konulmasada kripto paralar bir varlık, emtia ya da para statüsündedir. Bu varlıkları çeşitli borsalardan hesap açarak temin edebilirsiniz.


Kripto Para Nasıl Alınır?

 

Aslında bu sorunun cevabıda çok basittir. İlk olarak Binance örneğini vermek isteriz. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance'dır. Binance.com adresinden siteye girip kendinize tıpkı bir banka hesabı açar gibi hesap açabilirsiniz. Sonrasındaki yönergeleri takip ederek coin piyasasındaki ilk al sat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunu Biance dışında yapabileceğiniz sitelerde mevcut. Türk şirketleri ele alacak olursak Paribu, Koinim, BTCTurk gibi platformlara girip üye olduktan sonra koin piyasasına merhaba diyebilirsiniz. Bu sitelere nasıl üye olacağınıza gelince oldukça basit bir konudur Sıradan bir sitenin üyelik formunu doldurur gibi üye olabilirsiniz. Ancak bazı siteler kripto para hırsızlığına karşı güvenlik icabı olarak kimlik doğrulaması istemektedir. Paribu, Koinim gibi Türk kripto para borsaları kimlik doğrulaması isteyen siteler arasındadır. Biance gibi bir dünya devi ise günlük 2 Bitcoin'e kadar çekme izni vermektedir. Tabi bu siteler her kripto para alım ve satış işlemlerinde sizden belli miktarda komisyon almaktadır. Bu konuda yine Binance aldığı düşük komisyonlar ile ön plana çıkmaktadır.

 

Kripto Para Nasıl Saklanır?

 

Kripto paraların en kolay yolu online saklama yoludur diyebiliriz. Örneğin Binance'den alınan bir kripto parayı saklamak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Aldığınız kripto para Binance borsasında, giriş bilgilerini sadece sizin bildiğiniz hesabınıza saklanmaktadır. Fakat son günlerde artan kripto para hırsızlıkları yatırımcıları farklı kripto para saklama yollarına itmiştir. Bunların en bilinen ve en kolayı yine online platformlar üzerindedir. Örneğin bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir kripto para cüzdan programı ile bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu sistemede güvenmemekte haklısınız. Çünkü kripto para hırsızları online yani internete bağlı olan her sisteme erişebilmektedir. Bu nedenle offline yani internete hiç bir şekilde bağlı olmayan bir uygulama ya da donanım ile kripto para saklama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu donanımlar bir usb'den farksızdır. İnternetten satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.Tabi mobil kripto para cüzdanlarıda bulunmamktadır. Bunlarda yine aynı bilgisayarınızda olduğu gibi online olarak işlem görmektedirler.

Bilgisayar İçin En İyi Kripto Para Cüzdanları

 

Exodus: ShapeShift borsasınada bağlanabilen bu cüzdan birçok kripto parayı desteklemektedir. Yani içerisinde birçok kripto parayı saklayabilirsiniz. 
Jaxx: Bu cüzdan ile ister masaüstü bilgisayarınızdan istersenizde telefonunuzdan cüzdanınıza girerek bir kripto para hakkında yapabileceğiniz bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yine bu cüzdan birçok kripto para birimini desteklemektedir.
Armory: Offline kripto para cüzdanlarına verilebilecek en iyi örneklerden bir tanesidir. Bu kripto para cüzdanı (wallet)ile Bitcoin'lerinizi saklayabilirsiniz. Yani sadece Bitcoin cüzdanıdır diyebiliriz. Offline oluşu ile de çevrimdışı güvenlik sağlamaktadır.
Blockchain Wallet: Bitcoin ve Ethereum için tasarlanmış, oldukça işlevsel ve popüler bir cüzdandır.


IOS İçin En İyi Kripto Para Cüzdanları

 

Jaxx: Sade tasarımı sayesinde kolay bir kullanıma sahip olan Jaxx birçok kripto para biriminede destek vermektedir.
Bread: Sadece Bitcoin cüzdnıdır ve Bitcoin işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlar.
Mycelium: Donanımsal (Usb gibi)bir cüzdanınız var ise onunlada sorunsuz bir şekilde çalışabilen ve Bitcoin transferlerine izin veren Bitcoin cüzdanıdır.
Blockchain Wallet: Bitcoin ve Ethereum için IOS işletim sistemleri üzerinde çalışan en iyi cüzdandır diyebiliriz.

 

Androidler İçin En İyi Kripto Para Cüzdanları

 

Coinomi: En çok tercih edilen Android kripto para cüzdanlarından birisidir. Bunun en büyük sebebi sade arayüzü ve kolay kullanımı ile birçok kripto para birimini destekelmesidir.
Bread: Özellikle kripto pazarına yeni giren yatırımcılar düşünülerek hazırlanmış, son derece kolay kullanıma sahip bir cüzdandır.
Mycelium: IOS'da olduğu gibi Android işletim sistemlerinde'de çalışabilen ve donanım cüzdanlar ile uyumlu Bitcoin cüzdanıdır.
Blockchain Wallet: Yine IOS'daki gibi Android sistemlerde de çalışabilen Bitcoin ve Ethereum cüzdanıdır.

 

Hangi Donanımsal Kripto Para Cüzdanı Hangi Kripto Para Birimlerini Destekelemktedir?

 

Ledger Nano S Wallet: BTC, BCH, BTG, ETH, ETC, LTC, DOGE, ZEC, XRP, DASH, STRAT, KMD, ARK, EXP, UBQ, VTC, VIA, NEO, XST, XLM, HSR, DGB, QTUM, PIVX


TREZOR Wallet: BTC, BCH, BTG, DASH, DOGE, ETC, ETH, ERC20, LTC, NMC, ZEC, NEM, UBQ, EXP


KeepKey Wallet: BTC, BCH, DASH, DOGE, ETH, LTC, NMR

Ledger Blue Wallet: BTC, BCH, BTG, ETH, ETC, LTC, DOGE, ZEC, XRP, DASH, STRAT, KMD, ARK, EXP, UBQ, VTC, VIA, NEO, XST, XLM, HSR, DGB, QTUM, PIVX

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER