• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Bitcoin Fiyat Analizi 24 Temmuz

24 Temmuz 2018 11:10

Bitcoin fiyat grafiğine baktığımız zaman alçalatn üçgen formasyonunda yukarı yönlü sıçrama gösterdiğini görüyoruz. Bu sıçrama ile Bitcoin güncel fiyatı 8000 doların üzerine çıktı. Aslında bu seviye oldukça önemli. Çünkü Bitcoin günü bu fiyat üzerinde bitirebilir ise muhtemel bir boğa piyasası bizi bekliyor demektir.


Bitcoin fiyatları için minimum direnç hattının yukarı yönlü harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Bunun en büyük göstergesi 100 günlük basit hareketli ortalama ile uzun vadeli 200 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde olması. Bunun tükselişin devam şeklinde yorumlamak mümkün. Hareketli ortalamalar arasındaki boşluğun genişlemesinide yine yükselişin devam edeceği şeklinde düşünebiliriz. Bitcoin satış baskısının azaldığınıda söylemek mümkün. Çünkü göreceli güç endeksi eski bölgesi olan aşırı alım konumundan aşağı yönlü ivne göstermeye başladı. Aslına bakılırsa bu durum yatırımcılar için riskler barındırmakta. Çünkü alçalan üçgen formasyonunun tepesinde yer alan 7.200 dolar seviyelerini tekrar test etmesi ya da direkt 6.500 dolar seviyelerine inmesi mümkün. Stokastik indikatörüne bakıldığında ise Bitcoin yükselişi devam edecek gibi görünüyor. Bu da alımların artacağı ve yetırımcıların yüzü gülecek demektir. Ta ki Stokastik Oscillator boğa piyasasının yorgunluk eğilimini yani alımların düştüğünü gösterene kadar bu durum devam edebilir.

 

SEC'e Bitcoin ETF baskısı ile beraber kurumsal düzenlemeler Bitcoin fiyatlarına olumlu etki etmiş durumdalar. ETF yani paranın tekrar endüstri içine girmesi ile Bitcoin fiyatları geride bıraktığımız aylar içerisinde kaybettiği gücünü tekrar kazanacaktır. Tabi işlerin ters gitme olasılığıda her zaman mevcut. Örneğin bir ETF reddi, düzenleyicilerin kripto paralar üzerinde yeniden kötü bir hava estirmesine yol açabilir. Tabi bu en kötü senaryolardan birisi. Çünkü düzenleyicilerin kripto paralar üzerinde estireceği olumsuz hava Bitcoin fiyatlarının hiç olmadığı kadar düşme riskinide barındırıyor. Kısacası ETF'nin onaylanması analistlerin öngörüleri gibi Bitcoin fiyatlarını uçuşa geçirebilir. Tabi bunu zaman gösterecek

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER