• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Bitcoin ETF Kararı Ne Zaman Açıklanacak?

07 Kasım 2018 11:21

Son günlede kripto para sektöründe yer alan ve ilgilenenlerin yakından takip ettiği konularında başında Bitcoin ETF Kararı geliyordu. Fakat bu konuda dünya genelinde büyük bir yanlış anlaşılma cereyan etti. Tokenborsa.com olarak bizlerinde diğer birçok kripto para analisti, takipçisi ve habercisi gibi yanlış anladığı bu konuyu düzeltmemiz gerekli.

 

Bilindiği gibi SEC Bitcoin ETF kararını geçtiğimiz 5 Kasım tarihinde açıklayacağını bildirmişti. Ancak aslında bu durum çok farklıydı. Yaşananlar ise aslında şu şekilde. 22 Ağustos'ta yapılan başvuruları reddeden SEC, bunun üzerine tam tersi bir hareket yapıp 9 farklı ETF karını gözden geçirmek istediğini bildirdi. İşte kırılma noktası aslında tam burada meydana geliyor. SEC bu inceleme kararını halk oylamasına sundu ve halkın oylaması için son tarih olarakta 5 Kasım'ı verdi. Ancak bu tarih birçok kişi ve kuruluş tarafından SEC'in Bitcoin ETF kararını açıklayacağı tarih olarak yorumlayınca bilgi kirliliği ortaya çıktı. Vatandaşların bu konudaki yorumlarına büyük hassasiyet ile yaklaşan SEC'e VanEck ve SolidX ETF'si için 1300'ün üzerinde istek gönderildi.


Kripto para piyasası konusundaki uzman oteritelerin görüşlerine göre SEC'in Bitcoin ETF kararına ilişkin 2019'dan önce bir açıklama beklemedikleri görülüyor. Fakat SEC'den daha önce yaptığı gibi bir U dönüşü bekleyenlerin sayısıda hiç de azımsanmayacak kadar değil. Kısacası kripto para sektörü tamamiyle SEC'den gelecek kararlara kilitlenmiş durumda. Bu kararların ne yönde olacağını ise hep birlikte bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER