• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Bitcoin 250.000 Dolar Olacak

17 Haziran 2018 01:56

Tabiki günümüz şartları ile şuanda inanması oldukça güç bir iddia olsada ünlü yatırımcı Tim Draper, Bitcoin fiyatlarının ilk çeyreğinde yükseleceğine inanırken aynı zamanda da 2020 senesinde Bitcoin fiyatlarının 250 bin dolar olacağını savundu. Tim Draper finansal yayın ilkesi içerisinde ilerleyen TheStreet programında yaptığı söyleşide kripto para marketinin içinde bulunduğu düşüş ivmesinden kısa zamanda kurtulacağını ve bu olaylar sinsilesinin marketi olumsuz etkilemediğini savundu. Global para birimi marketinin önümüzdeki 10 sene içerisinde 140 trilyon dolar gibi çılgın rakamlara ulaşacağına inanan Draper aynı zamanda da sadece Bitcoin yatırımlarının olmadığını farklı kripto paralarada yatırım gerçekleştirdiğini ifade etti. Tim Draper'ın açıklamaları şu şekilde oldu:

"Mevcut küresel para birimi piyasası 86 trilyon dolar gibi bir paraya hükmediyor. 10 sene sonra bu rakamı en az 140 trilyon dolar olarak göreceğiz. Tabi bu büyüme kripto para birimlerinde gerçekleşecek. Resmi para birimlerininde kullanımdan düşeceğini düşünüyorum ve kripto paralar böylece pazarın 100 trilyon dolar gibi büyük bir bölümünü meydana getirecek. Buna bağlı olarak Bitcoin'de bu pazarın 10 trilyon dolar gibi bir hacmine sahip olacak."

Tüm dünyanın kripto paraları günlük yaşantıda kullanım için çeşitli araştırmalar içerisinde olduğunu söyleyen Draper yakın gelecekte bununda mümkün olacağını sözlerine ekledi.


Kripto Paralar İle Ödeme

Bu hayalinin tahmini olarak 4 sene içerisinde gerçekleşeceğini iddia eden Draper, bu süreden sonra dünyadaekonomik ve finansal açıdan çok büyük revizyonlar yaşanacak. İlk çıktığında işlem hızının son derece yavaş olması nedeni ile Bitcoin belkide pek tercih edilmemişti. Fakat gerekli güncelleme ve teknolojik girişimler ile Bitcoin işlem hızının arttırılması ile artık işlemlerin daha kolay hale geldiğini savunan Draper, resmi para birimlerininde zamanı geldiğinde modasının geçeceğini söyledi. Elindeki koinleri satmayı düşünmeyen Draper, çünkü piyasanın nerelere kadar yükseleceğini sadece tahmin edebildiğini bunun ucunun çok açık olduğunu iddia etti. Satmaktan ziyade Bitcoin'lerini saklayıp, harcamayı ya da yatırım yapacağını iddia eden Draper, satmaın ya da resmi paralar ile ilerlemenin geçmişe yolculuk olacağını ifadeetti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER