• 12:21 $ 9,380.97
  • Low $ 9,380.97
  • Hight $ 9,389.23
  • Marketcap $ 9,389.23

Bitcoin 2000 Dolara Düşecek mi?

03 Kasım 2018 10:15

CEO’su Arthur Hayes'in ayı piyasasının ne kadar süreceği konusundaki tahminleri bir anda sektörde gündem olmuştu. Şimdi ise yeni bir tahminde bulundu ve 18 ay boyunca sürecek ayı piyasası sonucu Bitcoin fiyatlarının 2000 dolara düşebileceğini söyledi.


Ayı piyasasının ne kadar süreceği konusundaki iddiaları birçok oterite tarafından tepki çeken CEO'su Arthur Hayes, Bitcoin fiyatlarının 2000 dolara kadar ineceğini söylemesi ile yine gündem oldu. Bazı görüşler kendisi ile hem fikirken bazıları ise bunu bilerek yaptığını ve piyasayı manipüle etmeye çalıştığını düşünüyor. Arthur Hayes'in daha önceki tahminlerine baktığımızda ise 2018 yılının sonunda Bitcoin fiyatlarının 50 bin dolar seviyelerinde olacağını söylediğini görüyoruz. Şimdi ise bunun tam tersini iddia etmekte. Bu yüzden manipüle iddaları güçlenmiş durumda. Konuya dair açıklama yapan Arthur Hayes konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Grafiksel olarak düşünüldüğünde çok ciddi bir düşüş eğilimi görmekteyim. Hatta bu düşüş için 2000 dolar seviyeleri oldukça olası görünüyor. Fakat sonrasını kimse bilemez. Ayrıca kripto para oteriteleri ve analizcilerine nazaran düşük volalitenin iyi bir şey olduğunuda düşünmüyorum. Bu aslında çok ciddi bir durumdur. Bitcoin'in tanınması için volalite gerekmektedir. Bu yüzden bunun düşmesi hiçde iyi olmayacaktır."


Kendisi hakkında da çeşitli yorumlar yapılan Arthur Hayes için en dikkat çekici yorum:

"Piyasanın durumuna göre konuşuyor" şeklinde olurken daha önce Bitcoin hakkında yaptığı 50 bin dolar iddialarında da hiç bahsetmediği dikkatlerden kaçmıyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM YAP
YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER